• Hodowla i sprzedaż
  • Doradztwo hodowlane
  • Współpraca
Kontakt

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta, jeżeli mają Państwo pytania odnośnie hodowli, zwierząt - prosimy o kontakt:

ZAGRODA RANCHO
Goral Dawid

Magdalenów 7
62-834 Magdalenów
ptakiozdobne@op.pl dawid-goral@wp.pl
Tel: (+48) 661973416

Na wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu w godzinach od 8.00 do 22.00

Aktualności


<--powrót


PSHA - Polskie Stowarzyszenie Hodowców Alpak
06.02.2011
Misją PSHA jest zjedoczenie i wspieranie hodowców Alpak w Polsce w celu dalszego rozwoju stabilnego i zorientowanego na jakość rynku.
Teraz, gdy popyt na zwierzęta zaczął rosnąć i utworzyła się solidna podstawa rozpoczeły się prace nad PSHA. Jest to pierwsze Polskie Stowarzyszenie Hodowców Alpak. W momencie, gdy poważna organizacja zostanie stworzona, pomoże ona w sprawnej kooperacji pomiędzy hodowcami z innych stowarzyszeń w całej Europie.

Trwają prace nad tworzeniem witryny internetowej stowarzyszenia.

Poniżej logo PSHA.


Ogólnoużytkowe

picture

Koza anglonubijska-arystokratka koziego rodu
Historia: W drugiej połowie XIX wieku pasażerskie statku - kursującego pomiędzy Indiami a Anglią,- zabierali na pokład kozy mleczne jako zwierzęta, które dostarczały im świeżego mleka. Rasa ta, zwana "Jumna Pari" pochodząca z Uttar Pradesh /Indie/, ze względu na wysoką wydajność mleka, ciekawy wygląd oraz bardzo łagodny charakter, wzbudziła ogromne zainteresowanie Brytyjskich hodowców kóz. Krzyżując "Jumna Pari" z rasą kóz angielskich, a następnie uszlachetnieniem rasą "Zaraibi" pochodzącej z Egiptu /Nubia/ - powstała hybryda o nazwie Anglo Nubian (Koza anglonubijska). W 1910 roku, Brytyjski Związek Hodowców Kóz (British Goat Society) oficjalnie otworzył Księgę Hodowlaną Kóz- Anglo Nubian, jednocześnie rozpoczynając selekcję zwierząt w kierunku wysokiej wydajności mlecznej i likwidacji rogów.
czytaj więcej